Michal Penk Zpěvák známý z 80let

Michal Penk: Z drogového pekla mĚ pomohla biblE

Michal Penk Michal Penk byl v dětství úspěšný klavírista. V roce 1989 mu vyšlo jeho první album Michal Penk. Do roku 1994 se mu dařilo, ale pak přišel strmý pád. V letech 1996 - 2001 byl drogově závislým. Později se z něj stal věřící, ale po čase se stal opět drogově závislým. Poté se vzpamatoval a začal se v letech 2002 a 2004 opět připomínat. Podle svých slov je už teď čistý, ale jeho hudební plány mu prozatím nevycházejí. Hrál v českém muzikálu Michala Davida na motívy románu Alexandra Dumase - Tři mušketýři postavu Aramisa.

 

Samotář, který se před lety obrátil na víru v Boha

 

Tři roky také pracoval na muzikálu Apokalypsa, ale kvůli dovětku v Bibli, který trestem straší všechny, kdo by proroctví chtěli vyprávět ve zkrácené verzi, věřící Penk práci nedokončil.

Pomohly ti modlitby a vira?

"V těžkých chvílích, když jsem trpěl paranoí, jsem si začal číst v bibli.Naráz jsem zjistil, že se mě ulevilo,i když předtím jsem takový pocit nepoznal. Cítil jsem nějaké osvobození,dokázal jsem se znovu soustředit,když předtím jsem nevydržel ani ležet na jednom místě. Tak jsem to začal dělat pravidelně. Uvěřil jsem bibli a dělám to dodnes. I když do kostela nechodím, modlím se doma, víra už zůstala definitívně zakořeněná v mém nitru. Pomáhali mi i nejbližší, otec, máma, sestry. Chtěli, aby jsem se vrátil zpět z druhého břehu. Otec mě vždy říkal, že mě nenechá ležet na chodníku. Takže jsem chctěl přestat i kvůli nim, kvůli sobě a svéjmu podlomenému zdraví. Stávala se ze mě úplná troska."

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode